Specjalista zdrowia publicznego, usług żywieniowych i dietetyk.
mgr Patrycja Górska-Moch

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku: zdrowie publiczne oraz Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku: usługi żywieniowe i dietetyka. Dodatkowo ukończyłam kształcenie podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego, by móc swoją pracę związać również z edukacją żywieniową dzieci i młodzieży.
Swoje umiejętności doskonaliłam na licznych kursach m.in. z zakresu żywienia kobiet w ciąży i karmiących piersią, żywienia zbiorowego, dietocoachingu, dietetyki sportowej czy dietetyki klinicznej. Posiadam tytuł edukatora w cukrzycy. Z powodzeniem prowadzę Zapytaj-dietetyka, gdzie udzielam konsultacji żywieniowo-diagnostycznych. W swojej pracy stawiam na holistyczne podejście do każdego pacjenta. Opieram się na medycynie funkcjonalnej oraz evidence-based medicine.
Specjalizuję się w dietoterapii zaburzeń stanu zdrowia powstałych na skutek wadliwego żywienia m.in. nadwagi, otyłości, alergii i nietolerancji pokarmowej, chorób układu krążenia i chorób układu pokarmowego.
Nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu żywienia sportowców.

Oprócz pracy w gabinecie oferuję catering dietetyczny ZDROWA SZAMA i soki PLANTS.

Prywatnie jestem mamą Józia i Antka, żoną ceniącą sobie wartości rodzinne i aktywne formy spędzania czasu razem. Z moimi przyjaciółmi tworzę Stowarzyszenie Akademia Sportu „Selekt” promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. W wolnych chwilach wspieram kibicuję startującemu w wyścigach rowerowych Mężowi #teamzapytajdietetyka .

W Zapytaj Dietetyka macie Państwo możliwość poddania się szerokiej ofercie badań diagnostycznych, które wpłyną na profesjonalną diagnostykę Waszych dolegliwości.
Współpracujemy z kilkoma laboratoriami w Polsce i za granicą, dzięki temu w gabinecie Zapytaj Dietetyka istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki:

✔️ nietolerancji pokarmowych

✔️ testów na utajone nadwrażliwości pokarmowe

✔️ mikrobioty jelitowej

✔️ badań genetycznych

✔️ analizy pierwiastkowej włosa.

Ceny badań uzależnione są od laboratorium i rodzaju zleconych badań, dlatego ostateczną decyzję o tym czy zostaną wykonane podejmuje pacjent.

Pierwsze spotkanie z dietetykiem to przede wszystkim konsultacja, na której przeprowadzony zostaje wywiad zdrowotny i żywieniowy z pacjentem. Dietetyk na pierwszej wizycie zbierze wszystkie informacje potrzebne do opracowania zaleceń żywieniowych i ustali dalszą współpracę z pacjentem. Dieta indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta układana jest do 7 dni od pierwszej wizyty.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Osoba chcąca przejść na dietę powinna:

✔️ sporządzić dzienniczek żywieniowy, uwzględniający listę posiłków, przekąsek i napoi, które spożywała w ciągu 2-3 ostatnich dni (warto uwzględnić w dzienniczku żywieniowym 1 dzień wolny od pracy/weekend).

✔️ przed wizytą pacjent powinien przygotować (jeśli sytuacja tego wymaga) zalecenia lekarza prowadzącego dotyczące sposobu żywienia oraz listę zażywanych leków,
wziąć ze sobą ostatnio wykonane badania krwi, a jeśli ich brak zaleca się wykonanie następujących badań:
morfologii, lipidogramu, glikemii, hormonu tarczycy TSH, oznaczenie poziomu kreatyniny, mocznika i kwasu moczowego w przypadku problemów z nerkami.

Prawidłowo przeprowadzone badanie analizy składu ciała wymaga, aby:

✔️ na jeden dzień przed wizytą i w dniu wizyty u dietetyka zrezygnować z intensywnych ćwiczeń fizycznych, spożywania kawy i alkoholu oraz wizyty na saunie,

✔️ przerwa między ostatnim posiłkiem i spożyciem płynów powinna wynosić minimum 3 godziny przed konsultacją.